Aby sprowadzić towary do Polski wykorzystując transport morski będziemy potrzebowali m. in. następujące dokumenty transportowe:
– konosament (Bill of Lading – B/L) – dokument potwierdzający przyjęcie towaru na statek, zawiera szczegóły dotyczące transportu, takie jak załadowca, odbiorca i miejsce docelowe, jest też dowodem prawa własności do towaru;
– specyfikacja towaru (Packing List) – określa ilość, wagę netto/brutto  załadowanego towaru oraz opisuje towar, pomaga w weryfikacji zawartości przy załadunku i rozładunku;
– certyfikat pochodzenia (Certificate of Origin) – dokument potwierdzający kraj  pochodzenia towarów, wymagany do odpraw celnych – przy ustalaniu stawek celnych i podatku VAT, a także ewentualnych preferencji taryfowych;
– faktura handlowa (Commercial Invoice) – dokument zakupu towarów, który zawiera szczegóły transakcji: warunki dostawy INCOTERMS, wartość towarów i warunki płatności  , jest niezbędna do odprawy celnej;
– polisa ubezpieczeniowa (Insurance Policy) – jest obowiązkowa np. przy dostawie na bazie warunków CIF, a w innych przypadkach zawsze rekomendujemy jej nabycie, chroni przed ryzykiem utraty lub uszkodzenia towaru podczas transportu.

W zależności od rodzaju importowanych towarów mogą być potrzebne również certyfikaty jakości, które potwierdzają zgodność z normami UE.
Wymagane są m. in. dla towarów specjalnych, takich jak produkty spożywcze , chemiczne  lub farmaceutyczne .

Przy imporcie towarów spożywczych pochodzenia roślinnego  będzie to:
– certyfikat fitosanitarny
– wydawany przez odpowiednie władze kraju eksportującego, który potwierdza, że towary spełniają normy EU.
Po uzyskaniu tego świadectwa i skompletowaniu pozostałych dokumentów nasi spedytorzy przygotowywują wniosek do służb państwowych zajmujących się nadzorem i kontrolą fitosanitarną.

Przy imporcie towarów spożywczych pochodzenia zwierzęcego konieczne będzie:
– świadectwo zdrowia (Health Certificate)
– dokument wydawany przez organy weterynaryjne kraju eksportującego, który potwierdza, że produkty pochodzenia zwierzęcego są bezpieczne i spełniają standardy zdrowotne wymagane przez Unię Europejską.

Po otrzymaniu tego świadectwa i pozostałych dokumentów nasi spedytorzy sporządzają zgłoszenie do kontroli weterynaryjnej i koordynują jej przebieg.

Chcesz mieć pewność, że posiadasz wszystkie dokumenty przewozowe wymagane przy imporcie towarów ⁉️

Skorzystaj z pomocy spedytora międzynarodowego z wieloletnim doświadczeniem.

Nasi logistycy szybko i wnikliwie zweryfikują całą dokumentację i płynnie przeprowadzą Was przez cały proces importu towarów.

 

Podgląd zdjęcia

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić: nasza oferta

Masz pytanie? Skontaktuj się!

    Zapytaj nas bez żadnych zobowiązań.
    Odpowiemy pisemnie lub oddzwonimy jeśli wolisz kontakt telefoniczny.

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.